Studencka Poradnia Prawna

Szanowni Państwo

W ramach Studenckiej Poradni Prawnej studenci pomagają przedstawicielom naszej społeczności akademickiej (a także osobom z zewnątrz) w rozwiązywaniu problemów prawnych: interpretacja (wykładnia) przepisów prawnych, doradztwo, sporządzanie projektów pism urzędowych i procesowych. Nadzór merytoryczny nad ich działaniami sprawuje dr Marcin Mazgaj, z którym można się w tej sprawie kontaktować. W najbliższych dniach przedstawiciele Poradni spotkają się ze studentami I roku wszystkich kierunków prowadzonych na naszym Uniwersytecie celem zasygnalizowania konsekwencji  i skutków prawnych nowego Regulaminu Studiów oraz Statutu Uczelni.

Jednocześnie miło nam poinformować, że wśród prawników zatrudnionych w Instytucie Prawa, Administracji i Ekonomii jest wielu specjalistów gotowych do koleżeńskiej pomocy wszystkim pracownikom naszej Uczelni. Można z tego skorzystać zbiorowo (szkolenia dla poszczególnych jednostek organizacyjnych), jak i w sprawach indywidualnych. Dotyczy to przykładowo „tradycyjnych” gałęzi prawa jak:

Prawo administracyjne

Prawo autorskie

Prawo informacyjne

Prawo karne

Prawo kanoniczne

Prawo cywilne

Prawo rodzinne

Prawo pracy, w tym prawo związków zawodowych

Dodatkowo zaś specjaliści zatrudnieni w Instytucie Prawa, Administracji i Ekonomii mogą być pomocni także w innych, bardziej konkretnych obszarach prawa, takich jak:

Prawo ochrony środowiska

Prawo budowlane