Studentka naszej romanistyki laureatką konkursu fotograficznego „ANOMALIA”

„Mamy to !!! Jesteśmy ogromnie szczęśliwi, że aż 9 polskich romanistyk wzięło udział w konkursie. Jesteście najlepsi !!! Dziękujemy. Oto lista laureatów: Vanda Asipenka (KUL), Konrad Cieślik (UG), Marcelina Cymańska (UG), Patrycja Fuk (UG), Marta Gniecka (UP Kraków), Sebastian Guz (UO), Maja Górska (KUL), Jeremi Jakubowski (UG), Klaudia Kościan (UŁ), Martyna Kozłowska (UG), Konrad Król (KUL),Teresa Kuleszowa (KUL), Natalia Niezabitowska (UMCS), Michail Panasenkov (UG), Małgorzata Przybysz (UŁ), Kinga Rogacka (UG), Oliwia Rudnicka (USz), Martyna Socha (KUL), Aleksandra Szczęsna (UW), Dagmara Szpila (UMK), Joanna Zientarska (UG), Sara Zyglewska (UG).
9 grudnia 2022 roku w Bibliotece Neofilologicznej Uniwersytetu Gdańskiego o godzinie 15h zostanie zainaugurowana wystawa. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli JM Rektor Uniwersytetu Gdańskiego. Dyrektor Biblioteki Głównej Uniwersytetu Gdańskiego oraz Dyrektor Instytutu Francuskiego w Polsce. Wystawie towarzyszy ekspozycja dotycząca twórczości autora. Prezentowana będzie do 31 stycznia 2023 roku. W trakcie jej trwania można oddawać głosy na nagrodę publiczności. Po zakończeniu wystawy zdjęcia będzie można oglądać w gdańskim oddziale Alliance française a później w II Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni. Wystawa powstała dzięki subwencji Instytutu Francuskiego w Polsce. Drugi etap czwartej edycji projektu Atelier littéraire. Gdańsk odbędzie się w maju na spotkaniu studentów polskich romanistyk z Hervé Le Tellier na UG (11-12 maja)”.

Więcej informacji na : https://www.facebook.com/AtelierGdansk